Madencilik Sektörü

Sektörler

KAPLA Kaplama Sistemleri

Kapla ürün grubu, mühendislik plastiği sınıfında, polimer bir malzemedir. Endüstrinin birçok alanında sürtünme, aşınma ve malzemelerin akış problemlerine çözümler üretir. Oldukça düşük sürtünme yüzeyi, yüksek darbe dayanımı ve mükemmel kimyasal dayanımı ile kendine has bir malzemedir. Kamyon, Silo, Damper, Bunker ve Şut gibi yerlerde kaplama malzemesi olarak tasarlanması bu özelliklerinin paralelinde gerçekleşmiştir.

Taşınan yükün boşaltılmasında yaşanan zorluklar; Kapla’nın dayanıklı ve kaygan yüzeyi ile rahatlıkla giderilmektedir. Yükün boşaltılması zorlaştıkça ve tüm yük boşaltılmadığı takdirde taşıma kaybı oluşmaktadır, bu da işletme verimini düşürmektedir. Birçok madde (killi toprak, ıslak kömür v.b.) kamyon kasalarına ve silolara yapışarak akmamakta ve kazalara dahi yol açmaktadır. Hafif bir malzeme olması, ayrıca kaplama olarak kamyon taşıma verimine de katkı yapmaktadır.

Kapla’nın diğer bir önemli özelliği de darbe dayanımının yüksek olmasıdır. Özellikle sivri kenarlı kaya, taş ve benzeri maddelerin dökülmeleri esnasında meydana gelen darbe Kapla tarafından rahatlıkla karşılanabilmektedir.

Kapla, aşındırıcı ortamlarda (kimyasal etkileşim dahil) ortalama olarak standart çeliğe göre 2 kat, alüminyuma karşı da 4 kat aşınma dayanımı göstermektedir. Kapla ses ve ısıya karşı yalıtkandır.

Çeşitli ve farklı uygulamalar için geliştirilmiş Kapla ürünleri(ailesi) aşağıda incelenmiştir

KAPLA Ürünleri

  • C Genel Amaçlı Kaplama
  • H Yüksek Sıcaklık Uygulamaları
  • A Anti Statik
  • I Yüksek Darbe Dayanımı
  • M Hafif Hizmet Ürünü
  • R Yeşil Repro
  • F Gıda ile Temasa Uygun

Online Katalog

Kahvecioğlu Plastik hakkında geniş bilgiye sahip olmak için katalogumuzu inceleyin.

İNDİR >>

Bizimle Çalışmak
İster misiniz ?

Başvuru